Main menu

Najpopularniejsze stosowane materiały

Prezentujemy najczęściej stosowane w produkcji mebli materiały, z którymi spotkają się Państwo w naszym sklepie, jak również w przypadku zlecenia kuchni na zamówienie czy innych mebli na wymiar.

  • Płyta wiórowa laminowana. Jest to najbardziej powszechny materiał stosowany do produkcji mebli. Niska cena w powiązaniu z niezłymi właściwościami i dużymi możliwościami modyfikacji powodują, że wielu klientów decyduje się na to rozwiązanie. Należy jednak pamiętać o niebezpieczeństwie zawilgocenia takiej płyty.
  • Lite drewno. To solidny i mocny materiał, choć zależy to od gatunku użytego drewna. Największymi zaletami są ogromny wybór odcieni, unikalny, indywidualny rysunek, możliwość renowacji i elegancki wygląd. Różne gatunki drewna mają różne zastosowanie przy produkcji różnych mebli. O ile sosnę możemy generalnie polecać, to nie w przypadku wykonywania blatu kuchennego, który musi być twardy, odporny na mechaniczne uszkodzenia i wilgoć. Dlatego wybierając drewno, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim przeznaczenie mebla.
  • Płyta MDF lakierowana. Ten materiał jest odporny na wilgoć, jednak podatny na zarysowania. Płytę MDF (pilśniową) pokrywa się akrylowymi lakierami, które dostępne są w szerokiej gamie kolorów i odcieni. Możliwe wykończenia matowe, połyskowe i polerowane.
  • Płyta MDF w okleinie naturalnej. Jeśli nie dysponujemy odpowiednimi środkami, by zakupić meble z litego drewna, warto zwrócić uwagę na płytę MDF w okleinie naturalnej. Różnice w wyglądzie są niezauważalne, a materiał ten nie ulega naprężeniu jak w przypadku litego drewna.
  • Płyta MDF w okleinie z folii PCW. Bogata kolorystyka i świetnie imitująca drewno powierzchnia to największe plusy tego materiału. Do wad należy blaknięcie kolorów i stosunkowa duża częstotliwość odklejania się folii od płyty.

As – sklep meblowy w Zgierzu, w którym zamówisz meble na wymiar do kuchni, łazienki, przedpokoju i dowolnego wnętrza. Wysoka jakość obsługi, najniższe ceny, doradztwo i największy wybór wszelkich mebli w Zgierzu!

Comments are closed.