Main menu

Sofy, fotele i kanapy – jak czyścić?

Sofy, fotele i kanapy należą do przedmiotów codziennego użytku, więc korzystamy z nich bardzo często. To pociąga jednak za sobą pewne wady – meble te dość łatwo i szybko się brudzą. Jak w sposób właściwy je czyścić? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od rodzaju materiału, z jakiego wytworzone są nasze meble. Warto w mieszkaniu mieć parę środków, które pomogą nam zwalczyć kurz czy nieprzyjemny zapach mebli tapicerowanych.

  • Skóra naturalna i syntetyczna. Skóra syntetyczna jest stosunkowa prosta w codziennym czyszczeniu. Zabrudzenia można usuwać wodą z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego lub mydła. Po wysuszeniu powierzchnię przetrzeć odpowiednim preparatem do pielęgnacji mebli. Skórę naturalną najlepiej natrzeć woskiem pochodzenia naturalnego, wymieszanym z kilkoma kroplami aniliny.
  • Bawełna i mocne tkaniny. Warto użyć odkurzacza, który wciągnie wszystkie pyłki i kurz. Po odkurzaniu najlepiej dodatkowo użyć pianki do obić tapicerskich, którą nakładać należy jasną ściereczką. Gdy zauważysz, że pojawia się na niej coraz więcej brudu, wymień ją na nową.
  • Satyna, jedwab i tkaniny delikatne. Do tkanin delikatnych najlepiej stosować specjalistyczne środki, które znajdziesz np. w sklepach meblowych. Można także użyć sproszkowanego kłącza mydlnicy lekarskiej, które dostępne jest w sklepach zielarskich.
  • Aksamit. Przy pielęgnacji mebli z aksamitu trzeba pamiętać o odpowiednim kierunku ruchów. Czyść powierzchnię pianką lub roztworem wody z amoniakiem zgodnie z kierunkiem włosa. Następnie wyczesz pod włos, używając jednocześnie suszarki do włosów.
  • Zamsz. Ten materiał jest trudny do czyszczenia. Obicia z zamszu najlepiej oddać do pralni chemicznej, gdzie fachowcy najbezpieczniej zajmą się Twoim meblem. Możesz także poszukać odpowiednich preparatów do czyszczenia w sklepach meblowych.

As – salon meblowy w Zgierzu – wysoka jakość obsługi, najniższe ceny, doradztwo i największy wybór wszelkich mebli w Zgierzu!

Comments are closed.